Obserwatorzy

środa, 1 czerwca 2011

Tyle słońca w całym mieście... Ale to nie moje miasto... :/

   
     Wciąż pada i pada. Czy ta pora deszczowa się kiedyś skończy? I wyjdzie słonko? Ahhh Nie wiem co z tą pogodą. Jedyna myśl, która mnie teraz 3ma przy życiu to mój wyjazd do Polski. Został jeszcze ponad miesiąc. Chyba najdłuższy miesiąc w tym roku. Zawsze mam tak, że póki nie mam biletów, to czas jakoś leci. Ale od dnia kiedy je zamówię, czas zaczyna się tak dłużyć....
       Właśnie teraz przyszedł ten moment. Mam już bilety a dni trwają w nieskończoność. Nie zmienia to faktu, że mimo, iż u mnie leje, muszę powoli przygotowywać się do lata. Nie ważne gdzie to lato będzie. Chyba będzie mi dane zarumienić skórę w końcu?!
       Dzisiaj postanowiłam poszukać dla siebie okularów. W prawdzie mam już sporą kolekcję, ale od dawna marzyły mi się jakieś okularki oryginalne, które miałabym na lata. Miałam kiedyś jedną parę od Channel, ale czas robi swoje. Po bardzo długim czasie, rozpadły się. :( R.I.P.
      No i dzisiaj trafiłam do optyka. Marką, którą interesowałam się od dawna jest Ray Ban. Są to bardzo specyficzne okulary. Bo chociaż były wypuszczone różne kolekcje, ich kształt zawsze pozostawał specyficzny. Bardzo modne w tym sezonie Aviator'y były noszone przez pilotów- bohaterów. Np. Tom'a Cruise w filmie Top Gun. Kolekcje, które posiada marka to właśnie AVIATOR, JACKIE OHH, CLUBMASTER,  WAYFARER, CATS oraz CARAVAN. Jest więcej kolekcji, ale te są najpopularniejsze. W skład każdej  wchodzą oczywiście różne modele. Można nawet wybrać kolor.
        Tak jak pisałam wcześniej, okulary są bardzo specyficzne i nie każdemu pasują. Po długim mierzeniu każdej pary z różnych kolekcji, jedne okulary przypadły mi bardzo do gustu. I zgadnijcie co? Kupiłam je! :D
      Okularki przeciwsłoneczne, które wybrałam są z kolekcji CATS. W zasadzie wyglądają na klasyczne "muchy", jednak zewnętrzna część oprawki przy soczewce jest zaostrzona, lekko przypominając kocie oczy.
Wybrałam w kolorze czarnym. Soczewki są jednak w odcieniu szaro-zielonym wykonane z poliwęglanu. Szkła okularów są oporne na wstrząsy i zarysowania. Posiadają również wysokie filtry przeciwsłoneczne. Dokładna nazwa modelu to RB 4161  601 3 N. Cena okularów to 1250 kr czyli koło 650 zł. Trochę dużo ale ja zawsze idę w jakość. Wolę raz zapłacić i mieć coś na kolejne kilka lat.


A oto kilka propozycji z innych kolekcji: 

CLUBMASTER

 AVIATOR
JACKIE OHH

 WAYFARER

Teraz czekamy na słońce. ;)

Brak komentarzy: