Obserwatorzy

sobota, 11 czerwca 2011

Brwi...

      Brwi.. Kilka włosków a pełnią tak ważną rolę w życiu kobiety... Oczywiście w granicach rozsądku, życie się na nich nie kończy. Jednak nasze brwi sprawiają, że wyraz twarzy jest różny u każdej osoby. Mogą sprawić, że nasza twarz wygląda młodziej, mogą pokazać w jakim jesteśmy humorze, mogą łagodzić rysy twarzy... Głównym zadaniem naszych brwi jest oczywiście zabezpieczenie oczu przez potem oraz drobnymi ciałami obcymi, typu małe owady itd. W dzisiejszych czasach jednak brwi służą tylko i wyłącznie do estetyki naszej twarzy.
      Brwi są różne, zazwyczaj koloru naszych naturalnych włosów. U jednych są bardzo gęste, u innych cienkie. Jak wiadomo, brwi za mocno wydepilowane mają tendencję do nie odrastania... Bardzo często można spotkać na ulicy dziewczyny, które bardzo wyskubują swoje brwi, które bardzo nieestetycznie wyglądają... I co wtedy? Jak wyskubane brwi nie odrosną? Można próbować różnych środków, które sprawią, że Nasze brwi zaczną powoli odrastać.Ale czy można otrzymać efekt naturalnych brwi, takich jak mieliśmy w dzieciństwie?
I tu właśnie przychodzi do nas medycyna estetyczna. Jeśli nas stać, możemy zrobić u dobrej i wprawionej kosmetyczki brwi permanentne. Są to brwi, które są w zwyczajny sposób wytatuowane w miejscu naszych naturalnych brwi. A jak wygląda zabieg? Najpierw kosmetyczka maluje kredką kontur brwi, który konsultuje z klientką. Kontur brwi musi być idealnie dobrany do kształtu twarzy. Jeśli nie zostanie dobrany, niestety, efekt może być nawet komiczny. Ważny jest również kolor, który musi zostać dobrany do naszej karnacji.
Następnie za pomocą specjalnego urządzenia, bardzo podobnego do tego w salonach tatuażu, tatuuje włoski, które mają imitować nasze naturalne. Następnie cieniuje brwi tak, aby wyglądały naturalnie. Aby wykonać zabieg, powinniśmy wybrać salon, który jest sprawdzony a osoba zajmująca się musi być odpowiednio wykwalifikowana. Jeśli nie będzie, i zrobi coś nie tak, efekt jej pracy będzie na naszej twarzy przez kilka kolejnych lat. Permanentne brwi to coś, nad czym musimy się dobrze zastanowić. Ale właściwie czemu nie? Czy nie mamy dość codziennej stylizacji naszych brwi? Ja mam akurat brwi kręcone i muszę przyznać, że codziennie mam masę pracy przy nich. Dodatkowo, moje brwi są bardzo jasne i cienkie. Sama zastanawiam się nad tym zabiegiem. Jedyną przeszkodą jest, jak zazwyczaj to bywa, jest cena. Cena waha się w granicach 600-800zł.  Bardzo dużo, jak na parę kreseczek... Ale efekt...Sami zobaczcie:Co wy o tym sądzicie? Macie jakieś doświadczenia może? Piszcie w komentarzach. ;)

5 komentarzy:

PureMorning pisze...

Ciekawa metoda, ale ja bym się nie zdecydowała. Cena jest wysoka. Poza tym jak nie trafi się na osobę, która potrafi wykonać taki zabieg profesjonalnie, to jak sama piszesz, efekt możne być nienaturalny.

...:::Neosverden:::... pisze...

PureMorning dokładnie, efekt po jest fajny ale ja widziałam osoby, które miały takie beznadziejne te brwi że aż strach to robić... No i ta cena... Chyba tatuaż jest tańszy niż brwi a więcej pracy...

PlastikFantastik pisze...

tez mam krecone brwi i do tego mega dlugasne.
tez kiedys myslalam nad taka opcja ale slyszalam opinie e brzydko to wyglada gdy schodzi:(

...:::Neosverden:::... pisze...

PlastikFantastik a wiesz może ile to się dokładnie 3ma?

aneteysza pisze...

Również zastanawiam się nad zrobieniem sobie tego zabiegu. Hmm mieć brwi jak Megan Fox bądź Kim
Kardiashian kusząca propozycja :D

P.s Masz bardzo fajny styl pisania.