Obserwatorzy

niedziela, 1 maja 2011

Książki na wiosenne popołudnia :)

      Witam Was moi drodzy w ten przepiękny dzień. U mnie dzisiaj świeci słoneczko. W cieniu w prawdzie jest tylko 5 C ale w słońcu pewnie koło 10 C. 
Dzisiaj wpadłam na pomysł, aby napisać Wam o tym co ostatnio przeczytałam lub czytam. Ponieważ mieszkam gdzie mieszkam, nie mam dostępu do polskich książek. Dlatego wszystko, co czytam jest albo po norwesku albo po angielsku. Jednak chodź mieszkam już prawie 4 lata w Norwegii, książki zawsze preferuję w języku angielskim.
Zacznę od książek, które przeczytałam od stycznia b.r. 
Pierwsza książka, która wpadła mi w ręce to książka autorstwa Cecelii Ahern. Tak tak, Cecelii, nie Cecylii. Książka nosi tytuł " If you could see me now". Zakupiłam ją zupełnie przez przypadek, właściwie na rzecz torby, która była załączona. Piękna, organiczna i różowa. Idealna na letnie pikniki. 
Książka była dołączona gratis. 
I muszę przyznać, że jest to jedna z najlepszych książek, które przeczytałam po angielsku. Mała,mieści się w każdej torebce. Krótka, można by powiedzieć bo ma tylko 232 strony.
Opowiada ona o pewnej kobiecie, która na rzecz wszystkich w koło, zapomniała zupełnie o samej sobie. Ciągle pracuje. I wtedy właśnie, do jej życia wkrada się odrobina magii... Więcej nie powiem, bo zdradzę sens czytania. Muszę przyznać, że książka trochę pod koniec wyciska łzy. :D Autora napisała też inne książki pt. " PS, I Love You",  " When Rainbows End", "A Place Called Here", " The Gift" i parę innych. Cecelia jest irlandzką bestsellerową pisarką a na podstawie książki "PS I Love You" powstał nawet film z Hilary Swank i Gerard'em Butler'em w rolach głównych.
Kolejną książką, którą już przeczytałam, jest " Lipstick  Jungle" autorstwa Candance Bushnell. Autorki tak znanego wszystkim chyba już na całym świecie " Sex And The City". Książka opowiada o typowym Nowojorskim życiu, pokazach mody i życiu elit. Wzlotach i upadkach. Sukcesach i porażkach. Muszę przyznać, że ta książka była też interesująca, ale nie tak bardzo, jak ta pierwsza, wyżej. Chociaż zależy kto co lubi. Jeśli lubicie Sex and the City, książka jest zdecydowanie dla Was.


No i ostatnia książka, którą zaczęłam parę dni temu. " One Day" David'a Nicholls. Nie mogę powiedzieć nic więcej na temat książki. Ale motto przewodnie to: Możesz przeżyć całe swoje życie, nie zdając sobie sprawy z tego, że to czego szukasz, jest dokładnie przed Tobą.


Jak skończę to dopiszę czy fajna czy nie. Pozdrawiam ;)

4 komentarze:

juliax96 pisze...

hej masz naprawdę ciekawy blog i kanał na yt oczywiście zapraszam cię do siebie http://juliax96-make-upandfashion.blogspot.com/ pozdrawiam ;)

Yasminella pisze...

Latem i wiosną wolę czytać książki lekkie i przyjemna, a zimą takie nadktórymi trzeba wiecej bardziej pomyśleć. Do takich lekkich i przyjemnych moim zdaniem należą książki Katarzyny Michalak

Judyta pisze...

juliax96 dziękuję :)

Judyta pisze...

Yasminella nigdy nie czytałam książek Katarzyny Michalak. Na pewno zwrócę na nie uwagę będąc w Polsce. Pozdrawiam :)